Paweł Sasin, któremu 30 czerwca skończył się kontrakt z Arką, znalazł nowy klub. 38-letni prawy obrońca parafował kontrakt z beniaminkiem III grupy III ligi, Polonią Nysa.

Sasin trafił do Arki w przerwie zimowej sezonu 2020/2021. W żółto-niebieskich barwach zadebiutował 16 lutego 2021 r., rozgrywając pełne 90 minut w wygranym 2:1 meczu 1/8 finału Pucharu Polski ze swoim byłym klubem, Górnikiem Łęczna. Podczas swojego pobytu w Gdyni pełnił funkcję rezerwowego i zdołał zanotować jedynie 14 spotkań. Po raz ostatni koszulkę Arki założył 19 marca tego roku, zmieniając Fabiana Hiszpańskiego w zremisowanym 2:2 pojedynku z GKS-em Katowice na Stadionie Miejskim. W doliczonym czasie gry tamtego starcia sędzia Wojciech Myć podyktował rzut karny dla gości za rzekomy faul ,,Saszki" na Marcinie Urynowiczu, choć powtórki pokazały, że o nieczystym zagraniu nie mogło być wtedy mowy. W kwietniu Niko przeprowadził opublikowaną na naszych łamach rozmowę z doświadczonym defensorem. Po zakończeniu sezonu klub podjął decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu z 38-latkiem. Swoją przygodę z piłką Sasin będzie kontynuował na boiskach III ligi w barwach Polonii Nysa. Dwa dni wcześniej umowę z tym klubem podpisał również Dariusz Szczerbal, który w rundzie wiosennej minionego sezonu znajdował się w kadrze Arki.

Dziękujemy za zaangażowanie wykazywane podczas pobytu w Gdyni i życzymy powodzenia.